Афродита,но използва името Ванеса в човешкия свят.
Богиния на любовта.
Афродита самостоятелен човек.Тя винаги застава на страната на добрите и винаги си държи на думата.Винаги е верна на приятелите си.Накратко дете за пример.Но вече не е така.Сега тя е по-различна от всякога.Доста трудно човек може да я разбере.Един път ще е така,друг иначе.От нея може да се очаква почти всичко.Е,естествено й е добра,но само когато е в настроение.Лоша е само с хора,които са й направили нещо зло или просто се мразят.Дори понякога се държи лошо с приятелите си когато не е много на кеф да се занимава с проблемите им.Спонтанна е (и то доста).Обича да взема решения на място.Винаги е била много решителна.А когато някой не е съгласен с нея...той естествено не може да я разубеди.Понеже тя е голям инат никой няма да иска да разубеждава,защото знае,че ще спорят до сутринта.А на всичкото отгоре има й черти на егойзам и е доста директна.Не обича другите да й решават живота.Не обича да лъже.Понеже знае,че ще има големи последици.Мрази караниците.Най-много мрази да говорят зад гърба й,да я лъжат в очите,а тя да знае истината,хората да се правят на велики,да я дразнят и то в къщата й. (направо я вбесява).Но пък обича да дразни враговете,да се меси в неща,които не я интересуват.
Това относно характера.
Според легендата е роденъа край Пафос, Кипър, след като Кронос отрязва гениталиите на Уран и неговата кръв и семенна течност падат в морето и се превръщат в пяна. От тази пяна се ражда Афродита — най-красивата от богините. Има и друга версия за нейния произход, съгласно която тя е дъщеря на Зевс и Диона.
Афродита е представена и като богиня на плодородието, пролетта и живота. Винаги е обкръжена от рози, анемонии, нарциси и лилии. От името на остров Кипър често била наричана Киприда.
Тя е почитана като даряваща изобилие, богиня на горите, спътница и добра помощница на плаващите по моретата. На нейната любовна власт се подчиняват и богове и хора. Неподвластни са и само Атина, Артемида и Хестия.
По своя източен произход Афродита е близка и даже се отъждествява с финикийската Астарта, вавилонско-асирийската Ищар и египетската Хатхор. Подобно на тях, Афродита се явява със свита от диви зверове - лъвове, вълци, мечки. В съхранените фрагменти от трагедията на Есхил "Данаиди" Афродита също е представена като богиня на плодородието. Само в Гърция, тези приближаващи я до малоазиатските богини черти, са по-смекчени. Постепенно архаичната богиня с нейната стихийна сексуалност се превъща в кокетната и игрива Афродита, заела своето място сред боговете на Олимп. Това вече е класическата Афродита-дъщерята на Зевс и Диона.
В много от митовете Афродита е показана като суетна, раздразнителна и обидчива. Въпреки това, тя е една от малцината богове, които са женени, макар че често изневерява на мъжа си. Зевс се е опасявал, че нейната безмерна красота може да породи свади между боговете и я омъжва за Хефест - мрачния бог ковач -най- изкусния майстор и най-грозния сред боговете. Хефест е един от най-спокойните и уравновесени богове, но Афродита изглежда предпочита Арес - избухливия бог на войната. Хефест бил така безмерно щастлив, да бъде женен за най-красивата жена и ѝ изковал прекрасни украшения, които я направили още по- неустоима за мъжете. Нещастието да е женена за Хефест, я накарало да търси по-приятна компания в лицето на Арес, Адонис, Хермес и др. Хефест веднъж много остроумно я хванал в прегръдките на Арес, използвайки мрежа и завел всички други Олимпийски богове да им се присмиват, като накарал прелюбодейците да обещаят, че ще прекратят връзката си. Веднага щом ги освободил, те избягали и скоро забравили обещанието си.
Афродита е и основната причина да започне Троянската война. И не само защото именно тя предлага Хубавата Елена на Парис, а и защото разпалва любовта му към нея. Нейна специалност е любовта, но не и романтиката. Тя по-скоро владее разпалването на похотта и ирационалната човешка страст.
Candice Swanepoel