Mysticks RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


it's a brand new world here-Bloody & Adventures!
 
ИндексPortalГалерияПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Сентрал Парк

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Venus.
god/goddess
god/goddess
Venus.


Posts : 248
Join date : 13.02.2014

Character sheet
божествен родител:: родена от кръвта на Кронос,паднала в морето
име на героя:: Венера/ гръцки аналог- Афродита
половинка::

Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitimeПон Фев 17, 2014 2:15 pm

Сентрал Парк Central-park-new-york-wallpaper1
Върнете се в началото Go down
https://cjrpg.bulgarianforum.net
Proserpina
god/goddess
god/goddess
Proserpina


Posts : 76
Join date : 22.02.2014

Character sheet
божествен родител:: Церера и Юпитер (Деметра и Персефона)
име на героя:: Персефона.
половинка::

Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitimeСря Фев 26, 2014 9:48 pm

Беше наистина приятно отново да видиш слънцето след няколко месеца на тъмнина. Не че не беше свикнала с тази част, но слънцето винаги щеше да й липсва. Въпреки че на моменти напълно забравяше за него, а и там долу имаше една прекрасна дъщеря. С нея си имаха своите моменти, но тя все пак беше по-близка с Плутон от колкото с нея. Не че имаше против. Той имаше нужда от малко повече любов. 
Докато се разхождаше в огромният парк подбирайки по-слънчевите, но все пак запустели алей Персефона се чудеше дали няма да е добре да посети в скоро време Олимп. Разбира се тя имаше достъп до там, но рядко отиваше. Или ако отидеше и се застояваше оставаше само при майка си, защото само заради нея отиваше. Повечето време прекарваше сред хората. Вече почти се сливаше с тях, но напоследък беше започнала да прихваща все повече от техните черти. И се чудеше дали беше на съгласна с това. Малко богове приличаха толкова много на хора. И преди и тя не харесваше много тази идея...
Докато се разхождаше вглъбена в себе си за малко щеше да пропусне да види нещо, което можеше да освежи денят й. На една пейка до един малък и не много поддържан фонтан седеше един мъж. Изглеждаше напълно нормален, но един бог винаги можеше да познае друг, дори никога да не са се познава ли. 
- Здрасти - каза простико русокоската след като се приближи до него без въобще да се притеснява. - Може ли да седна? 
Върнете се в началото Go down
Mr. Coffin
god/goddess
god/goddess
Mr. Coffin


Posts : 36
Join date : 26.02.2014

Character sheet
божествен родител:: Bellona&Thanatos
име на героя:: Трешър Кофин/Плевел
половинка::

Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitimeЧет Фев 27, 2014 8:21 am

Фаза Едно.
Събудих се посред нощ. Отново. Въздъхнах. Това мъчение нямаше ли някога да спре? Кой по дяволите бе измислил цялата тази лудост? Такива ми ти работи ми се въртяха из главата, докато забързано връзвах връзките на маратонките си. Бавно излязох от апартамента симв Манхатън, защото имахме съвет на боговете, и започнах да се влача по пътя за Олимп, повече като привидение, отколкото като човек. Беше още много рано и всичко беше празно. Имах достатъчно време да стигна дотам, обмисляйки сънят си може би за стотен път, откакто се бях събудил. Въздъхнах и зарових ръце в косата си. Защо? Защо ми се случваше всичко това? С какво го бях заслужил?
Фаза Две.
Кой ИДИОТ бе измислил събранията? Винаги всички се караха и караха, и накрая нищо не се приемаше! Пълна скука.
Повъртях се малко, докато другите се караха сякаш ще се избият, и се измъкнах незабелязано от тронната зала, от Олимп и се насочих към Сентръл парк. Просто нямаше смисъл и аз да се набутвам в караниците им.
Седнах на една пейка в близост до един фонтан в парка и отпуснах вратовръзката на училищната си униформа, защото тъй като студентствах, трябваше да запазя благоприличието да нося проклетата униформа. А и по-официални дрехи нямах, де. След това се замислих. Проклетият ми живот нямаше никаква логика.
Имаше ли логика в лудостта изобщо?
Както си седях и умувах, клатейки крачетата си, женски глас ме стресна и ме изкара от блуждаенето ми.
-Какво? А, здравейте. Моля, заповядайте.-кимнах лекичко.
Върнете се в началото Go down
Proserpina
god/goddess
god/goddess
Proserpina


Posts : 76
Join date : 22.02.2014

Character sheet
божествен родител:: Церера и Юпитер (Деметра и Персефона)
име на героя:: Персефона.
половинка::

Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitimeЧет Фев 27, 2014 8:11 pm

Богинята седна до мъжът на пейката, които изглеждаше доста... отнесен. Сякаш наистина задълбочено мислеше върху нещо важно, което обаче някак го притесняваше. Може би беше добре, че тя се е появила за да го разсее... Май наистина започваше да прилича на човек, щом искаше да помага на другите. Но честно казано напоследък срещаше доста нови богове и й ставаше все по-интересно колко голямо точно е тяхното уж малко и сплотено семейство. 
- Денят е прекрасен, нали? - попита тя. 
Очудваше се че той още не е разбрал или поне доловил част от това, което тя представляваше. Може би не се интересуваше от това или пък наистина беше доста отнесен в своите мисли. Е и тя беше така преди малко така че нямаше защо да го обвинява. Всеки имаше грижи и проблеми с които трябваше де разправя ежедневно или дори ежеминутно. 
Персефона се облегна назад в пейката кръстосвайки крака и накланяйки глава назад за да може да се понаслаждава на слънцето, както си му беше редът. Сигурно със седмици щеше да се прехласва по него, но никога нямаше да го приема за даденост. Хората просто не можеха да осъзнаят, с какво разполагаха. Бяха наистина неблагодарни на моменти. Тогава наистина можеше да им се ядоса и да си го изкара преспокойно на тях показвайки тъмната си страна.
- Жалко е как хората, понякога приемат толкова неща за даденост. Като слънцето например. 
Върнете се в началото Go down
Mr. Coffin
god/goddess
god/goddess
Mr. Coffin


Posts : 36
Join date : 26.02.2014

Character sheet
божествен родител:: Bellona&Thanatos
име на героя:: Трешър Кофин/Плевел
половинка::

Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitimeСъб Мар 01, 2014 8:07 pm

Фаза Три.
"Хей, Трешър, какво висиш тук като захвърлена дреха. Освести се малко бе!"
"Млъквай, Плевел, остави ме."
"Не мога, бе мой. Тук сме на територията с гръцките аналози. Тъй че е мой ред да управлявам тялото."
"Пффф, добре."
Фаза Четири.
Аз изместих Трешър от главата на тялото, и видът ми леко се смени с гръцкия-косата ми стана по-червена, а очите по-кристални. А същшо и ирландските татуировки изчезнаха от ръцете ми. Промяната беше малка, така че не се забелязваше толкова.
-Да, денят наистина е прекрасен. Не заслужава да се пропилее.-кимнах леко с глава на жената до себе си.
Странно нещо е животът, нали? Опитваш се всячески да избягаш от своя вид, а накрая се оказваш лице в лице с още една богиня. Но все пак, не беше от онези досадните горе на 600-тния етаж на Емпайър Стейт Билдинг, и ми беше интересно коя беше.
-Между другото, аз съм Плевел.-усмихнах се, подавайки й ръка.
Върнете се в началото Go down
Proserpina
god/goddess
god/goddess
Proserpina


Posts : 76
Join date : 22.02.2014

Character sheet
божествен родител:: Церера и Юпитер (Деметра и Персефона)
име на героя:: Персефона.
половинка::

Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitimeСъб Мар 01, 2014 8:30 pm

Персефона нямаше как да не забележи настъпилата промяна в своя събеседник. Косата от червена, стана черна, а някои татуировки от ръцете му изчезнаха... Беше странно, но все пак беше Бог имаше какви ли не странни индивиди от техният вид, така че не можеш да ги съдиш. 
Но когато чу името на богът, май разбра, защо се промени така... Разбира се не всяка легенда беше вярна, но след малко щеше да се разбере. Подаде му ръка и на лицето й изгря усмивка. Боговете на лудостта си бяха доста коварни и с тях трябваше да се внимава... добре че дъщеря й беше такава.
- Аз съм Персефона - пусна ръката му. Обърна се към не подпирайки се с лакът на облегалката на пейката. Можеше да стане интересно тук и нямаше да е лошо да застане в удобно положение. Дали трябваше да си вземе и пуканки. 
- Е Плевел кои легенди за теб са правилни и кои не? Има някои доста интересни - усмихна се предизвикателно тя. Той беше сравнително нов бог на около 500 години, а някои от новите богове бяха наистина интересни. Имаха наистина различно мислене на моменти... Или пък отчаяно се опитваха да подражават на някои от по-старите и силни богове.
Върнете се в началото Go down
Mr. Coffin
god/goddess
god/goddess
Mr. Coffin


Posts : 36
Join date : 26.02.2014

Character sheet
божествен родител:: Bellona&Thanatos
име на героя:: Трешър Кофин/Плевел
половинка::

Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitimeСъб Мар 01, 2014 8:57 pm

Фаза пет.
Ако можех да се видя отстрани, вероятно бих се изсмял сам на себе си заради реакцията, която името на богинята срещу мен предизвика.
Очите ми увеличиха орбитите си, пребледнях съвсем леко се дръпнах, а ченето ми беше на път да увисне. Дам, ужасно смешна гледка.
-Ам, ам, ам, ам ам.........
Сега беше ред на Трешър да ме нахока.
"Стегни се бе, какво ти стана. Не е като да вземе да те обезглави, Плевел."
"не е много сигурно, има и такава вероятност."
"Е, да, прав си."
"Въй, това е нечувано-да сме на едно мнение"
-Ами...по принцип, всички легенди са верни, освен тази за помощниците ми. Те не са Рийпъра, Жокера и Съдията, защото те са от съвсем друга митология, ами Седемте смъртни гряха. Макар, че в момента ми се губи един, незнайно къде. Вярно е също, и че съм прекарал повече от двеста години в Ирландия, и че аз им спечелих кажи-речи войната за независимост срещу Британската корона. Затова и мога да имитирам ирландски акцент. Освен това изобщо не знам как майка ми и баща ми са така де, ме "създали", защото тя е римски аспект, а той гръцки. И затова винаги се карам с другия си аспект, даже и в момента.
В действителност, в момента в главата ми се водеше една доста ожесточена словесна война.
Върнете се в началото Go down
Proserpina
god/goddess
god/goddess
Proserpina


Posts : 76
Join date : 22.02.2014

Character sheet
божествен родител:: Церера и Юпитер (Деметра и Персефона)
име на героя:: Персефона.
половинка::

Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitimeСъб Мар 01, 2014 9:12 pm

Може и да изглежда добричка и равнодушна, но душата й се сгряваше, когато видеше какви реакции можеше да пробуди в някои от боговете или от помощниците им. Беше забавно. Ще ме обезглави ли, няма ли? Ядосана ли е, затова ли е тук? Е през по-голямата част от времето просто си почиваше и не отиваше да обезглави никога, но беше забавно когато го правеше.
- Значи твоето "раздвоение" на личността е истина. Това е сигурно доста подлудяващо - каза и присви очи усмихвайки се хитро. Чудеше се колко ли му е трудно наистина... или по-точно на тях. Да делиш с тяло, с някои сигурно си беше гадно... и доста пренаселено. 
- Аз пък съм си римска богиня, но ми харесва да се представям под гръцкият си аналог - сви рамене тя. Името "Персефона" й харесваше повече от "Прозерпина"... 
- Та за какво спорите този път с Трешър? - попита любопитно тя. 
Този... тези двамата наистина превлякоха вниманието й. Сигурно бяха интересна гледка отстрани. Може би дори от време на време да се борят за тялото. Чудеше се дали има начин да ги разделят, защото си беше опасно да стоят двама богове на едно място. И то ако са толкова различни както беше чувала за тях двамата.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Сентрал Парк Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Сентрал Парк   Сентрал Парк Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Сентрал Парк
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Mysticks RPG :: U.S. :: Съединените щати :: New York-
Идете на: